Aktualności

/Aktualności/

Gwiazdka w Szpitalu Pediatrycznym WUM

Tradycyjnie już, Fundacja Duval ufundowała prezenty świąteczne dla dzieci przebywających na oddziale onkologii i hematologii Szpitala Pediatrycznego WUM. Standardowo już, akcja odbyła się wspólnie z Fundacja Spełnionych Marzen, a w roli Mikołaja wystąpił Szymon Majewski :)

Grudzień , 2016|

Listy do Świętego Mikołaja – Dom Samotnej Matki w Łodzi

W tym roku Fundacja Duval dostała przepiękne listy adresowane do Świętego Mikołaja, wierzymy, ze Święty Mikołaj przynosi wymarzone prezenty wiec postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci przebywających w Domu Samotnej Matki w Łodzi. Było dużo ciężkiej pracy ale uśmiech i szczęście obdarowanych dzieci są bezcenne. Samotne mamy otrzymały zestawy kosmetyków od Mikołaja. [...]

Grudzień , 2016|

Realizacja Kuchni w Domu Dziecka w Ostrołęce

Fundacja Duval ufundowała remont kuchni oraz kupiła meble kuchenne, szafę oraz stół z krzesłami dla podopiecznych Domu Dziecka w Ostrołęce.

Grudzień , 2016|

Buty zimowe dla Stowarzyszenia „Otwarte drzwi”

Stowarzyszenie „Otwarte drzwi” zwróciło się do nas z prośbą o pomoc w zakupie zimowych butów dla dzieci i młodzieży z pieczy rodzin zastępczych z okolic Warszawy. Fundacja Duval ufundowała 16 par butów.

Grudzień , 2016|

Ręczniki kąpielowe do Zabłudowa

Dowiedzieliśmy się, ze Dom Dziecka im. Janusz Korczaka w Krasnem potrzebuje ręczniki kąpielowe dla swoich Wychowanków. Fundacja Duval kupiła 52 kolorowe ręczniki, które zostały wysłane do Zabłudowa.

Październik , 2016|

Rakietki i warcaby do Szczutowa

Jeden z opiekunów z Domu Dzieci w Szczutowie zamieścił na stronie www.domydziecka.org.pl informacje o potrzebie rakietek do ping ponga oraz szachów dal dzieci biorących udział w turniejach sportowych. Fundacja Duval postanowiła po raz kolejny wesprzeć Dom Dzieci w Szczutowie i jego młodych sportowców. Kupiliśmy potrzebne rzeczy i czekamy na sukcesy sportowe Podopiecznych. [...]

Październik , 2016|

Onko-Olimpiada 2016

Sierpień , 2016|

Dom Samotnej Matki – Skierdowska 2

Jesteśmy bardzo wyczuleni na bardzo złe warunki bytowe mam i dzieci przebywających w Domu Samotnej Matki w Warszawie przy ul. Skierdowskiej 2. Robimy zakupy spożywcze nie tylko przy okazji Świąt, jak tylko znajdujemy czas, jedziemy na zakupy i na Skierdowska, tam zawsze czekają z otwartymi drzwiami .

Czerwiec , 2016|

Dom Dziecka w Szczutowie

W czerwcu 2016 po raz kolejny wsparliśmy Dom Dziecka w Szczutowie, tym razem kupiliśmy podopiecznym buty i artykuły szkolne. Dom Dziecka w Szczutowie ogłosił nas swoim sponsorem .

Czerwiec , 2016|

Plac Zabaw w Grójcu

Aby pozwolić zapomnieć o trudnych chwilach dzieciom będącym pod opieką rodziny zastępczej / pogotowia rodzinnego w Powiecie Grójeckim, na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinnego w Grójcu, Fundacja Duval, pomogła już zresztą nie po raz pierwszy i ufundowała plac zabaw dla dzieci.

Kwiecień , 2016|

Autokar z Kutna do Trójmiasta

Fundacja Duval ufundowała wynajęcie autokaru na tygodniowa wycieczkę dla 30 Podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kutnie. Młodzież pojechała z Kutna do Trójmiasta a tam na miejscu również mieli do dyspozycji autokar, dzięki któremu mogli uczestniczyć w wycieczkach krajoznawczy i zobaczyć Pomorze.

Kwiecień , 2016|

Akcja „mały bucik dla czarnego Brata”

Fundacja Duval, za pośrednictwem Prywatnej  Szkoły Podstawowej nr 41 z Warszawy przyłączyła się do akcji "mały bucik dla czarnego Brata" ukierunkowanej na pomoc dzieciom w krajach misyjnych Afryki. Kupiliśmy buty dla dzieci objętych pomocą pod patronatem wydziału misyjnego z Tarnowa.

Kwiecień , 2016|

Dom Dziecka w Wielgiem

Fundacja Duval często sama znajduje ośrodki potrzebujące wsparcia. Tym razem dotarliśmy do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wielgiem. Kupiliśmy i wysłaliśmy paczki z potrzebnymi na co dzień kosmetykami do pielęgnacji dla każdego Podopiecznego.

Kwiecień , 2016|

Meble dla Powiatowego Domu Dziecka w Szczutowie

Na prośbę Dyrekcji Powiatowego Domu Dziecka w Szczutowie, gdzie Fundacja Duval pomagała już nie raz, kupiliśmy meble, które stały się wyposażeniem pokoi wychowanków Placówki. Były to łóżka oraz biurka i krzesła do pracy dla wszystkich wychowanków. Mamy nadzieję, że tym samym udało nam się stworzyć przyjemne warunki do odrabiania lekcji i wypoczynku. [...]

Marzec , 2016|

Przekazanie TV do Dołubowa

W marcu 2016 Fundacja Duval otrzymała używany ale sprawny telewizor od zaprzyjaźnionej firmy. Telewizor ten został przekazany uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dołubowie.

Marzec , 2016|

Boże Narodzenie i Wielkanoc w Kotowie

To już prawie tradycja, od 3 lat Fundacja Duval funduje duża cześć spożywczych zakupów z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz Wielkiejnocy Podopiecznym Stowarzyszenia „Pomagamy będącym w potrzebie” w Kotowie.

Grudzień , 2015|

Akcja AMPFUTBOL

Fundacja Duval już kilkakrotnie wsparła drużynę AMPFUTBOL przekazując środki pieniężne na organizacje międzynarodowego turnieju piłki nożnej osób po amputacjach, a także byliśmy jednym ze sponsorów reprezentacji Polski Mistrzostwach Świata w Meksyku! Na zdjęcia Linda Sztyller z Fundacji Duval, jej córka Sonia i zawodnicy AMPFUTBOL podczas międzynarodowego turnieju, który odbył się w Warszawie. [...]

Wrzesień , 2015|

„Pomagamy będącym w potrzebie”

Bezdomni z Kotowa żyją skromnie. Na jednego z mieszkańców miesięcznie przypada około 50 złotych. Większość dorosłych mieszkańców to bezrobotni. Najgorzej jest w zimie, bo latem mogą dorobić w lesie. Ich szef Adam Drewniak dwoi się i troi, by mogli przetrwać ten najcięższy czas, dlatego zwrócił się o pomoc do nas. Po raz kolejny Fundacja Duval [...]

Sierpień , 2015|

Kosmetyki do Góry Włodowskiej

Kolejny raz Fundacja Duval kupiła i wysłała najpotrzebniejsze kosmetyki dla Podopiecznych w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej.

Sierpień , 2015|

Aranżacja wnętrz Domu im. Marki Weroniki w Lublinie

Tym razem Fundacja Duval zaangażowała się w aranżacje wnętrz Domu im. Marki Weroniki w Lublinie. Sfinansowaliśmy prace projektowe Darii Pelchen i Andrzeja Banaszewskiego, którzy zaprojektowali kolorowe i przestronne pomieszczenia bawialni i uczelni aby umilić i poprawić warunki Podopiecznych. Wnętrze przed zmianą: Wnętrze po zmianach: [...]

Czerwiec , 2015|

Medale i nagrody – Varsovia

Fundacja Duval ufundowała medale, puchary i nagrody rzeczowe dla zawodników biorących udział w Trzecim Wiosennym Biegu Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Zespól Szkol Specjalnych nr 105 oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 3 Varsowia w Warszawie.

Maj , 2015|

Góra Włodowska – kosmetyki Clinique i buty Amer Sport

Fundacja Duval otrzymała od firmy Clinique kosmetyki do makijażu oraz obuwie sportowe od firmy Amer Sport Group. Otrzymane dary zostały przekazane do kilku placówek w Polsce, miedzy innymi do Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej.

Marzec , 2015|

Fundacja Sławek – Książka dla Dzieci

Fundacja Duval przekazała 5 000 złotych Fundacji Sławek na pomoc w wydaniu książki dla dzieci, których rodzice przebywają w areszcie "Co jest za murem?" autorstwa Karoliny Lijklema. Informacja o książce Fundacja Sławek

Luty , 2015|

Ferie w Bieszczadach

Fundacja Duval dofinansowała wyjazd na ferie zimowe młodzieży. Siedmiu młodym turystom i  ich opiekunowi opłaciliśmy dojazd w obie strony, noclegi w schroniskach oraz żywność podczas wyprawy. Kupiliśmy tez kijki ułatwiające wspinaczkę po górach. Udany wyjazd w Bieszczady był organizowany przez Stołecznych Animatorów Środowiskowych.

Styczeń , 2015|

Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Tarnowie

Wolontariuszki Fundacji Duval, Linda Sztyller i Malena Kowalska, postanowiły w tym roku dużo więcej czasu poświecić Fundacji, dlatego tez do prezentów świątecznych wybrały cztery Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Tarnowie: „Przyjazny Dom”, „Słoneczny Dom” oraz „Pogotowie Opiekuńcze” oraz Placówka im. J. Korczaka, w sumie około 90 dzieci  i młodzieży. W jednej z Placówek młodzież poprosiła o jeden [...]

Grudzień , 2014|

Piec centralnego ogrzewania do Domu Samotnej Matki w Lucimi

Tuz przez groźnymi mrozami postanowiliśmy kupić bardzo potrzebny piec centralnego ogrzewania do Domu Samotnej Matki w Lucimi.

Listopad , 2014|

Świetlica w Przeworsku

Lubimy wspierać uzdolnione plastycznie dzieci. Tym razem zakupiliśmy materiały plastyczne dla dzieci uczęszczających na świetlicę w zespole szkól w Studzianie.

Październik , 2014|

Gimnazjum w Trzebieszowie

Nie pierwszy już raz nasza Fundacja wsparła uzdolnione plastycznie dzieci, które z przyjemnością chodzą na Koło Plastyczne w Publicznym Gimnazjum w Trzebieszowie. Dzięki naszej Fundacji dzieci mają zapas materiałów plastycznych potrzebnych do pracy i rozwijania ich talentów.

Wrzesień , 2014|

Pralka do Fromborka

Powiatowy Dom Dziecka we Fromborku potrzebował nowej pralki dla Podopiecznych jak również komplety pościeli i ręczniki. Fundacja Duval pomogła w zrealizowaniu tej potrzeby i ufundowała nowa pralkę oraz kolorowe dopasowane do wieku i zainteresowań komplety pościeli oraz komplety ręczników.

Wrzesień , 2014|

AMP Futbol Cup 2014

Fundacja Duval wsparła organizacyjnie oraz finansowo trzecia edycje międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla osób po amputacjach AMP Futbol Cup 2014.

Wrzesień , 2014|

Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej

Zgodnie ze wcześniejszą obietnicą, Fundacja Duval spełniła potrzeby blisko 40 Wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, kupując pełną wyprawkę szkolną, tj: plecaki, piórniki, zeszyty i inne artykuły szkolne.

Sierpień , 2014|

Wizyta w Domu Samotnej Matki na Skierdowskiej 2

Na prośbę Domu Samotnej Matki przy ul. Skierdowskiej w Warszawie, Fundacja po raz kolejny kupiła żywność dla mam i ich pociech tam przebywających.

Lipiec , 2014|

Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej

Fundacja Duval kupiła i wysłała najpotrzebniejsze kosmetyki, urania oraz letnie obuwie dla Podopiecznych w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Pod spodem list z podziękowaniami od Pani Dyrektor Placówki. Witam Panią! Bardzo dziękuję za przekazane nam dary z Państwa fundacji. Jesteśmy mile zaskoczeni ilością i jakością otrzymanych artykułów kosmetycznych, odzieży i obuwia. Te [...]

Lipiec , 2014|

Koło plastyczne przy SP im. Ks. T.A. Leszczyńskiego w Mikłusach

Zakup materiałów plastycznych na zajęcia koła plastycznego dla dzieci z rodzin ubogich, uczniów SP im. Ks. T.A. Leszczyńskiego w Mikłusach. Zgodnie z zapotrzebowaniem Fundacja Duval kupiła: farby, bloki, kredki, kleje, flamastry, bibuła, ołówki i wiele innych potrzebnych artykułów do zajęć plastycznych.

Maj , 2014|

Dom Matki i Dziecka im. Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckim

Fundator i założyciel Fundacji pan Mark Duval tym razem osobiście przekazał ponad 40 rowerów dla Podopiecznych Domu Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym oraz riksze rowerowa dla niepełnosprawnej Podopiecznej. Radości Dzieci nie było końca. Każde z dziecko otrzymało na własność wcześniej wybrany przez siebie rower i kask. Dzieci nie mogły się doczekać naszego przyjazdu…. -> Dom Matki [...]

Maj , 2014|

Stowarzyszenie “Wspólnymi siłami” Dom Samotnych Matek z Dziećmi w Warszawie

Fundacja Duval zakupiła mięso, wędliny oraz inne artykuły spożywcze na zorganizowanie Świąt Wielkanocnych w Placówce.

Kwiecień , 2014|

Dom Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy

Zgodnie z życzeniem Fundacja zakupiła dla Domu Dziecka wymarzoną gitarę klasyczną firmy Admira wraz z futerałem, strunami na zmianę itp. Dodatkowo zakupione zostały ubrania, pieluszki dla najmłodszych oraz buty dla każdego Podopiecznego.

Marzec , 2014|

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Piasecznie

Fundacja Duval ufundowała dla Wychowanków SOSW w Piasecznie wspaniałe warsztaty muzyczno-plastyczne “Gamalowanki” prowadzone przez Darię i Andrzeja. Rozwijającym zabawom nie było końca! Ponadto każdy z uczestników warsztatów otrzymał upominek ufundowany przez Fundację Duval.

Marzec , 2014|

Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w Tomisławicach

Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w Tomisławicach poprosiła Fundację Duval o pomoc w zakupie potrzebnych dla Wychowanków nowych kompletów ręczników oraz kocy.

Marzec , 2014|

Dom Małego Dziecka Wałbrzych

Fundacja Duval skontaktowała się z Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu. Tam najbardziej potrzebne były soczki deserki dla Malutkich Podopiecznych, kupiliśmy i wysłaliśmy spory zapas potrzebnych artykułów.

Luty , 2014|