Aktualności

/Aktualności/

Wyprawka do Domu Dziecka w Tychach

Jak co roku o tej porze, czyli koniec wakacji, pomyślałyśmy o szkolnej wyprawce. W tym roku plecaki, zeszyty, piórniki i wiele innych artykułów szkolnych zostało kupionych dla 55 Podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej "KWADRAT" w Tychach.

Sierpień , 2018|

Plac zabaw oraz rowery dla Domu Dziecka w Łbiskach

Zwykle udzielamy drobnych wsparć i robimy drobne prezenty, tym razem zapragnęliśmy czegoś więcej. Zgłosiliśmy się do Domu Dziecka w Łbiskach i spytaliśmy o ich potrzeby czy marzenia...okazało się, że dzieci marzą o placu zabaw, rowerach i miejscu do przetrzymywania rowerów. Te marzenia bardzo nas uradowały i udało się. W czerwcu Malena Kowalska uczestniczyła w uroczystym [...]

Czerwiec , 2018|

Lodówka dla Domu Dziecka w Łbiskach

Od firmy Seco Tools otrzymaliśmy również używana lodówkę, która przekazaliśmy bezpośrednio do Domu Dziecka w Łbiskach (Pęcherach).

Marzec , 2018|

Szafy dla Szkoły Podstawowej nr 2. w Konstancinie

Z przyjemnością przekazaliśmy dwie dozę i pakowne szafy Szkole Podstawowej nr 2 im. S. Żeromskiego w Konstancinie. Szafy wcześniej otrzymaliśmy od firmy Seco Tools.

Marzec , 2018|

Uroczysta kolacja oraz prezenty w Domu Dziecka w Izdebnie

Linda, Sonia, Hania oraz Malena i Milan, pojechali z prezentami i uczestniczyli w uroczystej kolacji wigilijnej w Domu Dziecka w Izdebnie. Po tradycyjnej wigilijnej wieczerzy i podzieleniu się opłatkiem, podopieczni zaprezentowali piękne świąteczne przedstawienie, a potem odbyło się rozdanie prezentów. Radości nie było końca, dzieci otrzymały prezenty, które sobie wcześniej wymarzyły. [...]

Grudzień , 2017|

Meble Biurowe oraz obrazy dla Domu Dziecka w Izdebnie

Fundacja Duval przekazała wcześniej zakupione obrazy do Domu Dziecka w Izdebnie. Obrazy przystroiły i ożywiły jadanie. Przekazaliśmy również meble biurowe, które Fundacja otrzymała od firmy Seco Tools. Zdjęcia i podziękowania w załączeniu:

Grudzień , 2017|

Wsparcie dla podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Grójcu

Grudzień to dla nas pracowity czas. W tym roku oprócz Domu Dziecka, postanowiliśmy wesprzeć Podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Grojcu. Przygotowaliśmy imienne paczki a w nich zabawki, ubrania, słodycze i wiele innych niespodzianek.

Grudzień , 2017|

Zakup artykułów szkolnych dla podopiecznych Fundacji „Dzieci Powiśla”

Robienie zakupów to dla nas i naszych dzieci ogromna przyjemność. Milan z ogromnym zaangażowaniem wybierał potrzebne artykuły szkolne dla swoich rówieśników. Obok plecaków, piórników i zeszytów z ulubionymi bohaterami, znalazło się wszystko, co jest potrzebne dzieciom i młodzieży do szkoły. Z pomocą Milana udało nam się wyposażyć 30 Podopiecznych Fundacji "Dzieci Powiśla:" [...]

Sierpień , 2017|

39 Maraton Warszawski – środki na cele statutowe

Nie mogliśmy wziąć bezpośrednio udziału w 39 Maratonie Warszawskim, wiec postanowiliśmy wesprzeć go finansowo. Fundacja Duval przekazała środki finansowe na cele statutowe 39 półmaratonu warszawskiego "Biegam Dobrze".  Maraton Warszawski razem z Fundacją Rak’n’Roll pomaga Podopiecznym fundacji przejść przez raka. 

Sierpień , 2017|

Dzień Dziecka w Szpitalu Pediatrycznym

Czerwiec , 2017|

Dzień Dziecka w Hulakula

Z okazji  Dnia Dziecka Fundacja Duval ufundowała dzieciom i młodzieży z rodzin zastępczych wyjście do Hulakula organizowane przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi . Dzieci przyjechały z powiatu płońskiego, mińskiego i wołomińskiego. Atrakcji było co nie miara: lekcja  w kręgielni dla 30 osób, wejście na plac zabaw dla  30 osób,  animacje z opiekunkami – skręcanie balonów, gry [...]

Czerwiec , 2017|

Wyprawa nad morze

Fundacja Duval pomogła w organizacji wycieczki edukacyjno - turystycznej nad morze (do miejscowości Rowy) dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie. W wycieczce uczestniczyło 30 dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym,  które na co dzień zamieszkują w internacie Ośrodka. Fundacja ufundowała pobyt z wyżywieniem 10 [...]

Maj , 2017|

Wsparcie finansowe zbiórki charytatywnej „Budzimy Agatę!”

Fundacja Duval wsparła zbiórkę charytatywna związaną z leczeniem i rehabilitacja oraz próbami budzenia Agaty. Odwiedź stronę akcji

Marzec , 2017|

Wizyta na Paluchu

Po latach postanowiliśmy wrócić do schroniska dla zwierząt na Paluchu. Przywieźliśmy wiele karmy zarówno dla psów jak i kotów, co zostało zgromadzone w magazynie schroniska. Kupiliśmy też zabawki, piłki etc. W 'akcji' uczestniczyła Linda Sztyller ze swoimi córkami.

Marzec , 2017|

Prezenty dla Roxanki Szymkun

Roxanka jest podopieczną Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".  Na prośbę cioci 5 letniej Roxanki, która leczy się na neuroblastomę (Nowotwór Złośliwy IV stopnia) w klinice we Wrocławiu kupiliśmy kilka drobnych prezentów związanych z jej ukochanym filmem "Kraina Lodu". Roxance życzymy dużo siły i zdrowia. Roxana Szymkun

Styczeń , 2017|

Wsparcie pieniężne na cele statutowe WOŚP

Fundacja Duval przekazała 1 000 zł na cele statutowe WOŚP.

Styczeń , 2017|

Meble biurowe od firmy Seco Tools Poland Sp. z .o.

Fundacja Duval otrzymała w darze meble biurowe od firmy Seco Tools Poland Sp. z .o. Meble zostały przekazane do Gimnazjum nr 45 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie. Oby służyły młodzieży jak najdłużej :)

Styczeń , 2017|

Akcja Świąteczna w Domu Dziecka w Nowej Sarzynie

Święta Bożego Narodzenia, to bardzo pracowity okres dla Fundacji Duval, w tym roku dostaliśmy listę życzeń świątecznych od Podopiecznych z Domu Dziecka w Nowej Sarzynie. Większość młodzieży życzyła sobie modna lub sportowa odzież, kurtki zimowe, czapki, szaliki i rękawiczki, ale wśród marzę znalazły się również: akcesoria do pływania, zegarki, kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała, [...]

Grudzień , 2016|

Gwiazdka w Szpitalu Pediatrycznym WUM

Tradycyjnie już, Fundacja Duval ufundowała prezenty świąteczne dla dzieci przebywających na oddziale onkologii i hematologii Szpitala Pediatrycznego WUM. Standardowo już, akcja odbyła się wspólnie z Fundacja Spełnionych Marzen, a w roli Mikołaja wystąpił Szymon Majewski :)

Grudzień , 2016|

Listy do Świętego Mikołaja – Dom Samotnej Matki w Łodzi

W tym roku Fundacja Duval dostała przepiękne listy adresowane do Świętego Mikołaja, wierzymy, ze Święty Mikołaj przynosi wymarzone prezenty wiec postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci przebywających w Domu Samotnej Matki w Łodzi. Było dużo ciężkiej pracy ale uśmiech i szczęście obdarowanych dzieci są bezcenne. Samotne mamy otrzymały zestawy kosmetyków od Mikołaja. [...]

Grudzień , 2016|

Realizacja Kuchni w Domu Dziecka w Ostrołęce

Fundacja Duval ufundowała remont kuchni oraz kupiła meble kuchenne, szafę oraz stół z krzesłami dla podopiecznych Domu Dziecka w Ostrołęce.

Grudzień , 2016|

Buty zimowe dla Stowarzyszenia „Otwarte drzwi”

Stowarzyszenie „Otwarte drzwi” zwróciło się do nas z prośbą o pomoc w zakupie zimowych butów dla dzieci i młodzieży z pieczy rodzin zastępczych z okolic Warszawy. Fundacja Duval ufundowała 16 par butów.

Grudzień , 2016|

Ręczniki kąpielowe do Zabłudowa

Dowiedzieliśmy się, ze Dom Dziecka im. Janusz Korczaka w Krasnem potrzebuje ręczniki kąpielowe dla swoich Wychowanków. Fundacja Duval kupiła 52 kolorowe ręczniki, które zostały wysłane do Zabłudowa.

Październik , 2016|

Rakietki i warcaby do Szczutowa

Jeden z opiekunów z Domu Dzieci w Szczutowie zamieścił na stronie www.domydziecka.org.pl informacje o potrzebie rakietek do ping ponga oraz szachów dal dzieci biorących udział w turniejach sportowych. Fundacja Duval postanowiła po raz kolejny wesprzeć Dom Dzieci w Szczutowie i jego młodych sportowców. Kupiliśmy potrzebne rzeczy i czekamy na sukcesy sportowe Podopiecznych. [...]

Październik , 2016|

Onko-Olimpiada 2016

Przez jeden z weekendów sierpnia na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się VI Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "ONKO-OLIMPIADA 2016" dla dzieci z chorobą nowotworową. Igrzyska zorganizowała "Fundacja Spełnionych Marzeń"razem ze swoimi partnerami i sponsorami, w tym właśnie, po raz trzeci już Fundacją Duval. Poza wkładem finansowym, który stał się dla nas już pewnego rodzaju [...]

Sierpień , 2016|

Dom Samotnej Matki – Skierdowska 2

Jesteśmy bardzo wyczuleni na bardzo złe warunki bytowe mam i dzieci przebywających w Domu Samotnej Matki w Warszawie przy ul. Skierdowskiej 2. Robimy zakupy spożywcze nie tylko przy okazji Świąt, jak tylko znajdujemy czas, jedziemy na zakupy i na Skierdowska, tam zawsze czekają z otwartymi drzwiami .

Czerwiec , 2016|

Dom Dziecka w Szczutowie

W czerwcu 2016 po raz kolejny wsparliśmy Dom Dziecka w Szczutowie, tym razem kupiliśmy podopiecznym buty i artykuły szkolne. Dom Dziecka w Szczutowie ogłosił nas swoim sponsorem .

Czerwiec , 2016|

Plac Zabaw w Grójcu

Aby pozwolić zapomnieć o trudnych chwilach dzieciom będącym pod opieką rodziny zastępczej / pogotowia rodzinnego w Powiecie Grójeckim, na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinnego w Grójcu, Fundacja Duval, pomogła już zresztą nie po raz pierwszy i ufundowała plac zabaw dla dzieci.

Kwiecień , 2016|

Autokar z Kutna do Trójmiasta

Fundacja Duval ufundowała wynajęcie autokaru na tygodniowa wycieczkę dla 30 Podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kutnie. Młodzież pojechała z Kutna do Trójmiasta a tam na miejscu również mieli do dyspozycji autokar, dzięki któremu mogli uczestniczyć w wycieczkach krajoznawczy i zobaczyć Pomorze.

Kwiecień , 2016|

Akcja „mały bucik dla czarnego Brata”

Fundacja Duval, za pośrednictwem Prywatnej  Szkoły Podstawowej nr 41 z Warszawy przyłączyła się do akcji "mały bucik dla czarnego Brata" ukierunkowanej na pomoc dzieciom w krajach misyjnych Afryki. Kupiliśmy buty dla dzieci objętych pomocą pod patronatem wydziału misyjnego z Tarnowa.

Kwiecień , 2016|

Dom Dziecka w Wielgiem

Fundacja Duval często sama znajduje ośrodki potrzebujące wsparcia. Tym razem dotarliśmy do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wielgiem. Kupiliśmy i wysłaliśmy paczki z potrzebnymi na co dzień kosmetykami do pielęgnacji dla każdego Podopiecznego.

Kwiecień , 2016|

Meble dla Powiatowego Domu Dziecka w Szczutowie

Na prośbę Dyrekcji Powiatowego Domu Dziecka w Szczutowie, gdzie Fundacja Duval pomagała już nie raz, kupiliśmy meble, które stały się wyposażeniem pokoi wychowanków Placówki. Były to łóżka oraz biurka i krzesła do pracy dla wszystkich wychowanków. Mamy nadzieję, że tym samym udało nam się stworzyć przyjemne warunki do odrabiania lekcji i wypoczynku. [...]

Marzec , 2016|

Przekazanie TV do Dołubowa

W marcu 2016 Fundacja Duval otrzymała używany ale sprawny telewizor od zaprzyjaźnionej firmy. Telewizor ten został przekazany uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dołubowie.

Marzec , 2016|

Boże Narodzenie i Wielkanoc w Kotowie

To już prawie tradycja, od 3 lat Fundacja Duval funduje duża cześć spożywczych zakupów z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz Wielkiejnocy Podopiecznym Stowarzyszenia „Pomagamy będącym w potrzebie” w Kotowie.

Grudzień , 2015|

Akcja AMPFUTBOL

Fundacja Duval już kilkakrotnie wsparła drużynę AMPFUTBOL przekazując środki pieniężne na organizacje międzynarodowego turnieju piłki nożnej osób po amputacjach, a także byliśmy jednym ze sponsorów reprezentacji Polski Mistrzostwach Świata w Meksyku! Na zdjęcia Linda Sztyller z Fundacji Duval, jej córka Sonia i zawodnicy AMPFUTBOL podczas międzynarodowego turnieju, który odbył się w Warszawie. [...]

Wrzesień , 2015|

„Pomagamy będącym w potrzebie”

Bezdomni z Kotowa żyją skromnie. Na jednego z mieszkańców miesięcznie przypada około 50 złotych. Większość dorosłych mieszkańców to bezrobotni. Najgorzej jest w zimie, bo latem mogą dorobić w lesie. Ich szef Adam Drewniak dwoi się i troi, by mogli przetrwać ten najcięższy czas, dlatego zwrócił się o pomoc do nas. Po raz kolejny Fundacja Duval [...]

Sierpień , 2015|

Kosmetyki do Góry Włodowskiej

Kolejny raz Fundacja Duval kupiła i wysłała najpotrzebniejsze kosmetyki dla Podopiecznych w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej.

Sierpień , 2015|

Aranżacja wnętrz Domu im. Marki Weroniki w Lublinie

Tym razem Fundacja Duval zaangażowała się w aranżacje wnętrz Domu im. Marki Weroniki w Lublinie. Sfinansowaliśmy prace projektowe Darii Pelchen i Andrzeja Banaszewskiego, którzy zaprojektowali kolorowe i przestronne pomieszczenia bawialni i uczelni aby umilić i poprawić warunki Podopiecznych. Wnętrze przed zmianą: Wnętrze po zmianach: [...]

Czerwiec , 2015|

Medale i nagrody – Varsovia

Fundacja Duval ufundowała medale, puchary i nagrody rzeczowe dla zawodników biorących udział w Trzecim Wiosennym Biegu Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Zespól Szkol Specjalnych nr 105 oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 3 Varsowia w Warszawie.

Maj , 2015|

Góra Włodowska – kosmetyki Clinique i buty Amer Sport

Fundacja Duval otrzymała od firmy Clinique kosmetyki do makijażu oraz obuwie sportowe od firmy Amer Sport Group. Otrzymane dary zostały przekazane do kilku placówek w Polsce, miedzy innymi do Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej.

Marzec , 2015|